VPIS V ZEMLJIŠKO KNJIGO

Vpis v zemljiško knjigo

Nudimo vam strokovno pomoč pri zemljiškoknjižnih postopkih:

  • vpisu stavbe v kataster stavb,
  • izdelavi potrebne dokumentacije (elaborat, sporazum o vzpostavitvi etažne lastnine, drugo)
  • vpisu etažne lastnine v zemljiško knjigo,
  • vpisu spremembe lastništva v zemljiško knjigo,
  • vpisu pripadajočih zemljišč stavbe.

Vpis etažne lastnine

Predlog za vpis stanovanja v zemljiško knjigo lahko pripravi notar, s tem pogodbe v izvirniku skenira in vse skupaj v elektronski obliki pošlje na zemljiško knjigo. Predlog za vpis lahko poda tudi odvetnik, s tem, da mora v roku 3 dni po oddaji predloga, po elektronski pošti poslati tudi pri notarju skenirano dokumentacijo (pogodbo).

Prvi korak je vpis stavbe v kataster stavb. Osnova za vpis je elaborat, katerega lahko izdela geometer ali arhitekt, geodetska uprava pa izda sklep o vpisu. Na podlagi sklepa geodetske uprave je potrebno skleniti sporazum o vzpostavitvi etažne lastnine. Sporazum morajo podpisati vsi etažni lastniki (100%), podpise pa overiti pri notarju. Na podlagi sporazuma in sklepa GU, lahko notar vloži predlog za vpis etažne lastnine v zemljiško knjigo.

Podatke za vknjižbo stanovanja v zemljiško knjigo lahko dobite pri upravniku ob pogoju, da je bil predhodno izveden postopek vzpostavitve etažne lastnine z a celoten objekt.Če postopek vzpostavitve etažne lastnine na objektu še ni bil izveden, stanovanje ni možno vpisati v zemljiško knjigo.

Šentrupert 124, 8232 Šentrupert

Telefon: 07 34 35 100

info@terca.si

Upravjanje z nepremičninami, vzdrževanje in prenova nepremičnin-Terca eupravnik ikonaUpravjanje z nepremičninami, vzdrževanje in prenova nepremičnin-Terca eupravnik ikona

E-upravnik

Spremljajte vaše račune in dokumente v elektronski obliki.

VSTOP ZA UPORABNIKE